Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB - Szczecin, 18.06.2017r.
Poniedziałek, 19 czerwca 2017

Hubert Semczuk - dominator Zawodnik z Wyrzyska wygrywa po raz kolejny w Szczecinie

 

 

 

Druga edycja cyklu Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton to pierwszy maraton MTB w historii Puszczy Goleniowskiej. Odbył się dziś, wzięło w nim udział ponad 260 osób. Na dystansie Mega (62 km) triumfował pewnie i bezwzględnie Hubert Semczuk z Wyrzyska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). To kolejny sukces 21-letniego zawodnika w mieście nad Odrą.

Startujący, panie i panowie, dziś w pełnym słońcu odkrywali ten piękny obszar Puszczy Goleniowskiej od strony szczecińskiego Wielgowa. Start, meta i miasteczko zawodów zlokalizowane zostało na polach Osady Leśnej.

Co tu dużo mówić, Szczecin słynie z trudnych dróg MTB, ale tym razem, dla odmiany, trasa była bardzo płaska i bardzo szybka. Przygotowane dystanse to Mini (31 km i 70 metrów przewyższenia) oraz Mega (62 km i 140 m przewyższenia). Trasa poprowadzona została w większości szerokimi leśnymi drogami, były odcinki szutrowe oraz brukowane. Ostatni kilometr trasy poprowadzony został unikatowym na skalę światową grzbietem wydmy śródlądowej, gdzie zawodnicy mieli namiastkę dobrego cross-country tuż przed metą.

Na dystansie Mega wystartowało prawie 80 osób, w tym kilka pań. Już na pierwszych kilometrach uformowała się czteroosobowa czołówka w składzie: Paweł Piotrowicz, Hubert Semczuk, Filip Hasse i Dariusz Hlek. Połowę trasy przejechali razem, na drugiej rundzie mocniej na pedały nacisnęli Piotrowicz i Semczuk. I tak odjechali rywalom.

– Mniej więcej, około dwóch kilometrów do mety zaatakowałem i wygrałem - mówił szczęśliwy za linią mety 21-letni Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link). To już drugie zwycięstwo tego zawodnika w Szczecinie. Jesienią roku 2016 triumfował na Mega i dziś swój sukces powtórzył.

Drugi był Paweł Piotrowicz (rocznik 1991), trzeci - Filip Hasse, czwarty - Dariusz Hlek, piąty Rafał Jaros.

– Jestem w dobrej formie. W nadchodzącym tygodniu startuję w szosowych Mistrzostwach Polski: w środę 21 czerwca w Krokowej jako orlik będę pokonywał dystans jazdy indywidualnej na czas. Jestem dobrej myśli - to słowa Huberta Semczuka, który w tym roku potwierdza swój talent na najważniejszych maratonach MTB w Polsce (Czesława Langa, Grand Prix Kaczmarek Electric i Bike Cross Gogol MTB). W nagrodę za zwycięstwo otrzymał zegarek z limitowanej serii Festina.

Wśród pań na Mega pewnie triumfowała Małgorzata Lewandowska (Cubica Racing Team).

Impreza była niezwykle udana, choć słońce paliło dziś niemiłosiernie. Startujący, w większości mieszkańcy Szczecina, dziś ze zdumieniem odkryli, że w granicach miasta (Wielgowo - Osada Leśna) jest przepiękne miejsce do rywalizacji na rowerach górskich.

Piotr Kurek

Podpisy pod zdjęcia
1. Hubert Semczuk w akcji.
2. Kończa pierwszą rundę.
3. Hubert Semczuk na mecie.
4. Sześciu najlepszych na dystansie Mega.
5. Niezwykle udana impreza MTB w Szczecinie.
Fot. (5x) Piotr Kurek

 

Rybczyński Bikes
Remmers Polska
TP-Link
Ford Auto Watin
#EuroSolution
CITYZEN
Specialized Bicycles
Rudy Project

 

 

 
Copyright © 2010-2013  |   Rybczyński CityZen MTB Team   |   Realizacja: LUdo
Designed by ludo