Prezentacja nowych strojów w siedzibie REMMERS.
Poniedziałek, 13 marca 2017

"Ryby" w dobrej formie RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team przygotowuje się do sezonu kolarskiego 2017

Spotkali się dzisiaj, by uścisnąć sobie serdecznie dłonie przed kolarskim sezonem 2017. Ponad 40 osób będzie w tym roku reprezentować RYBCZYŃSKI–BIKES Remmers TP-Link Team, w tym kilka pań. Znana w polskim świecie MTB ekipa z Poznania zmieniła jednego ze sponsorów - pojawił się nowy partner oraz wzmocniła personalnie swój skład.

 

W sobotę 11 marca w siedzibie firmy Remmers Polska (chemia budowlana - nowy sponsor), Tarnowo Podgórne - ul. Sowia 8, odbyła się wielce sympatyczna prezentacja amatorskiej grupy kolarskiej. Ludzie reprezentujący RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team w tym składzie spotkali się po raz pierwszy. Poznali swe plany startowe, także te związane z przygotowaniami do sezonu kolarskiego 2017.

Co tu dużo mówić, są amatorami. Niektórzy studiują, inni już pokończyli wyższe uczelnie. Pracują w różnych zawodach. Najstarszy w teamie Grzegorz Napierała jest inżynierem budownictwa, liczy sobie 65 lat i w swym domu w podpoznańskim Bolechówku ma kolekcję pucharów liczoną na ponad trzy setki. W tym roku przejechał na swych rowerach już ponad dwa tysiące kilometrów. W sumie, ekipa czarnych (taki kolor mają ich stroje) liczy ponad 40 osób.

Gwiazdą teamu jest Paulina Bielińska z Kargowej (rocznik 1992), która w roku ubiegłym swymi startami w maratonach MTB (Skandii i Czesława Langa) zapracowała na przywdzianie koszulki reprezentantki Polski. Uczyniła to na Łotwie, podczas Mistrzostw Europy w maratonie MTB, gdzie zajęła 4. miejsce. Startowała także, choć z pechem (defekt), na Mistrzostwach Świata w maratonie MTB we Francji.

Michał Górniak zdobył w roku ubiegłym w Gielniowie na Mistrzostwach Polski MTB Cross Country XC tytuł mistrza Polski w kategorii cyklosport. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli koledzy z ekipy - młodszy brat Paweł Górniak (drugie) i Bartłomiej Oleszczuk (trzecie).

Paulina Bielińska, Michał Górniak, Paweł Górniak, Bartłomiej Oleszczuk, Filip Jeleniewski, Hubert Semczuk - oni w sezonie 2017 będą na swych barkach dźwigać ciężar odpowiedzialności za sportowe rezultaty teamu, który skoncentruje się, przede wszystkim, na startach w dwóch cyklach maratonów: Grand Prix Kaczmarek i Bike Cross Gogol MTB. – Być może pojawimy się na Bike Maratonie Macieja Grabka, także na innych imprezach kolarstwa górskiego - mówi Mateusz Rybczyński, szef i zarazem menedżer grupy. – Nie zabraknie nas na Mistrzostwach Polski MTB w Warszawie, także na krajowym championacie w maratonie MTB. Planujemy około 30 startów - podkreśla.

W ekipie poza Pauliną Bielińską są także Monika Majchszak, Emilia Wojtkowiak, Ewa Szymankiewicz i Magda Klauza. Doszło do niej w tym roku dziesięć osób - w tym Hubert Semczuk, Szymon Matuszak i Andrzej Sypniewski.

Grupie doszedł nowy sponsor: Remmers Polska (chemia budowlana) - prezes Michał Reck jest wielkim fanem MTB, nadal pozostał TP-Link - dyrektor Zdzisław Kaczyk (kiedyś biegacz, także triathlonista) z Warszawy dołączył także do ekipy. Pewnie pojawi się na którymś z maratonów Adam Zalaszewski (prezes Auto Watin), którego firma udostępni na cały sezon samochód Ford Transit Custom.

Spotkali się dziś w siedzibie firmy Remmers Polska, by przy torcie i kawie porozmawiać o swych rowerowych pasjach, startach i sportowych możliwościach. Wkrótce piętnastu mężczyzn i dwie kobiety udają się na Majorkę, gdzie przez tydzień (18-25 marca) przygotowywać się będą do sezonu 2017.

W minionych kilku latach ekipa Mateusza Rybczyńskiego zapracowała na swój ogólnopolski status i sportowy prestiż. Tegoroczne wzmocnienia personalne gwarantują, iż w sezonie 2017 nie powinno być gorzej.

– Wiem, że będzie dobrze. Nastawiamy się na bardzo dobrą formę, czołowe miejsca na podium i bardzo dobrą zabawę - mówi Mateusz Rybczyński. – W naszym zespole są zawodnicy, którzy potrzebują sprawdzić się w tym bardzo trudnym, ale też szalenie ciekawym sporcie. Są też i tacy, którzy cieszą się z "życia na rowerze" i poza innymi sportami uprawiają też jazdę na bicyklu. Wyniki indywidualne i drużynowe przynoszą nam dużo radości oraz poczucie spełnienia. Dają mnóstwo siły do życia. Gorąco zachęcam innych do wyjścia z domu i zabawy na rowerze oraz polecam starty w amatorskich zawodach - podkreśla szef "Ryb".

Piotr Kurek

 

 
Copyright © 2010-2013  |   Rybczyński CityZen MTB Team   |   Realizacja: LUdo
Designed by ludo