BikeCrossMaraton/Mistrzostwa Gminy Mosina/Finał Kolarskich Czwartków – Łopuchowo/Wiórek/Poznań, 26-27.09.2015r.
Poniedziałek, 28 września 2015

Ostatni weekend, mimo że pozbawiony priorytetowych dla nas imprez, obfitował w wiele wyścigów mniejszej rangi. Ich niewątpliwą zaletą było to, że były one zlokalizowane w okolicach Poznania, dzięki czemu uniknęliśmy dalekiego podróżowania. Celem tych startów było podtrzymania formy przed imprezą sezonu – finałem cyklu Skandia Maraton MTB.

 

W sobotę Grzegorz Napierała oraz Michał Górniak z córką, Marysią, wzięli udział w kameralnym wyścigu w Wiórku o tytuł Mistrza Gminy Mosina w maratonie MTB. Trasa typowo wielkopolska – dużo piasku, kilka singli, 2 dłuższe podjazdy. Marysia ukończyła drugi w życiu wyścig na dystansie 1,5km jako najmłodsza uczestniczka(2,5 roku – kategoria do lat 5) z uśmiechem na twarzy, natomiast Grzegorz wygrał w kategorii M6 na dystansie 17km, zaś Michał wygrał na dystansie dwukrotnie dłuższym Open i w kategorii M30. Pełna pula i solidne wprowadzenie dla nas.

Niedziela to poranny start na finale BikeCrossMaratonu w Łopuchowie. Dość liczna ekipa naszego teamu wzięła udział w zakończeniu sezonu MTB w Wielkopolsce. Trasa niezbyt wymagająca – trochę piasku i asfalty sprawiły, że maraton był bardzo szybki. Dwa dystanse: Mini 30km i Mega 60km.

Na Mini wystartowali Wojtkowiakowie, przy czym Emilia podtrzymała tradycję i ukończyła zmagania jako 4. W kategorii K3. Maciej był 89. W M3.

Na Mega naszych było więcej i zaprezentowali fajną współpracę na trasie. Liderem okazał się Filip Jeleniewski, który pomału szykuje się do zmiany kategorii i ten start pokazał, że w żadnym wymadku nie stawia go to na straconej pozycji. 6.lokata Open i oczywiście wygrana w M1 to świetny wynik, jednak brak jednego startu w cyklu sprawił, że w generalce był 2. 22.Open zameldował się na mecie Adrian Brychcy. Jazdę zespołową zaprezentowali Wojciech Radomski(5. W klasyfikacji generalnej M3), Grzegorz Napierała, Ryszard Żurowski oraz Łukasz Rozumek, którzy wpadli na metę blisko siebie. Warto podkreślić, że kolejny raz wygrał Grzegorz Napierała w kategorii M6, co dało mu pewną wygranąw generalce cyklu. Na podium w kategorii K3 zaprezentowała się także Ewa Szymankiewicz, co umocniło ją na drugim stopniu podium generalki.

Mimo nieobecności w Łopuchowie, druga w K2 na dystansie Mega była Kasia Hendrzyk-Majewska, a w M5 najniższy stopień pudła dla Rysia Bróździńskiego.

Te wszystkie wyniki pozwoliły naszemu teamowi na zajęcie 2.miejsca wśród drużyn w tym cyklu !

Po południu startowali szosowcy na finale Kolarskich Czwartków na Torze Poznań. Zakończenie sezonu szosowego w Wielkopolsce zgromadziło ponad 200 startujących, a w tym... kilku naszych, którzy przyjechali prosto z Łopuchowa ! Grzegorz Napierała, Ryszard Żurowski i Łukasz Wróblewski pokazali niezwykły charakter startując dwukrotnie podczas jednego dnia – ogromny szacun Panowie. Ponadto, do chłopaków dołączyli Michał i Paweł Górniak.

Wysokie tempo i silna obsada sprawiły, że jazda była dość chaotyczna, jednak aktywnie jechał Paweł, szukając swoich szans w ucieczkach. To najważniejszą niestety przegapił. Pogoń prowadzona przez Michała porwała peleton, a starszy z braci wygrał sprint z grupy pościgowej. Reszta naszych dojechała do mety w peletonie. Grzegorz przypieczętował tym startem 3.lokatę w klasyfikacji generalnej kategorii M60 !

Przed nami ostatni start – finał Skandia Maraton Langteam w Kwidzyniu: walczymy o pełną pulę… :)

 
Copyright © 2010-2013  |   Rybczyński CityZen MTB Team   |   Realizacja: LUdo
Designed by ludo