Kaczmarek Electric MTB/Poznań Bike Challenge – Wolsztyn/Poznań, 12.09.2015
Poniedziałek, 14 września 2015

Nadszedł pierwszy z serii kilku ważnych startów, jakie czekają naszych zawodników w najbliższych tygodniach – finałowa edycja cyklu Kaczmarek Electric w Wolsztynie, decydująca głównie o klasyfikacji drużynowej. Lokalnie dużym wydarzeniem był Poznań Bike Challenge, jednak nie ze względu na poziom sportowy, dlatego też ten start wybrali Ci, którym bliższe kolarstwo szosowe. Jednak zaczniemy od czegoś innego.

 

W sobotę większość naszych zawodników pojawiła się na premierze nowych modeli Mercedesa w salonie naszego sponsora – Duda-Cars Mercedes przy ulicy Ptasiej. Tam też Mateusz Rybczyński przygotował stoisko rowerowe, na którym można było przetestować najwyższe modele rowerów marki Specialized, a także marek współpracujących z Mercedesem – Rotwild oraz Smart(rowery elektryczne). Nasi zawodnicy chętnie wymieniali uwagi z zaintrygowanymi poziomem zaawansowania technicznego klientami naszego sponsora.

W Wolsztynie poziom był bardzo wysoki, ponieważ w trakcie zawodów odbywała się także edycja Pucharu Polski w maratonie. Trasa może nie była wybitnie trudna, jednak bardzo wysokie tempo wyścigu sprawiło, że walka toczyła od samego do startu do mety, bez chwili wytchnienia.
Dystans Mini tym razem liczył sobie niemal 29km i wybrało go dwoje naszych. Robert Korna po dobrej jeździe był 8. W kategorii M4, natomiast Emilia Wojtkowiak po raz kolejny zajęła bardzo dobrą 4.lokatę w kategorii K3+, jednak tym razem od podium dzieliły ją 2 SEKUNDY ! Wierzymy, że do końca sezonu uda się tej sympatycznej zawodnicy wdrapać na podium J
Na dystansie Mega(42km) najwyżej sklasyfikowani z naszych byli Krzysztof Klauza oraz Łukasz Rozumek. Po raz kolejny w kategorii M6 nie miał sobie równych Grzegorz Napierała, natomiast wśród Pań Ewa Szymankiewicz była 2. W kategorii K3.
Dystans Giga(76km) to start silnej, 8-osobowej ekipy, której głównym zadaniem była walka o podium w klasyfikacji drużynowej. Od startu tempo w prowadzącej grupie narzucali na przemian Michał i Paweł Górniak. Atak kilku osobowej grupy, w której prym wiódł olimpijczyk, Marek Konwa okazał się za mocny i bracia kontynuowali jazdę w grupie pościgowej. Silna grupa jechała bardzo mocno, przez co dystans między czołówką powiększał się dość wolno. Ostatecznie 12.Open i  1. w kategorii M2 oraz w kategorii Puchar Polski Cyklosport był Michał Górniak, natomiast Paweł w obu przypadkach był drugi. Dobra postawa po stronie Mateusza Rybczyńskiego(mimo kłopotów z siodełkiem) oraz Mariusza Czarnoty(4. W kategorii M3). Kolejny raz pięknie walczyła zmęczona długim sezonem Kasia Hendrzyk-Majewska – 4.w elicie kobiet! (generalnie 3 miejsce). Wyniki te pozwoliły nam odrobić kilka punktów do podium, jednak zbyt mało aby na nie się wspiąć.
W klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie Mini 5.był Robert Korna w kategorii M4. Na Mega oczko dalej od kolegi była Ewa Szymankiewicz w kategorii K3, zaś Janusz Majchrzak otarł się o podium w M5(4.lokata), a Andrzej Hamelka w tej samej kategorii był 6. Bezwzględnie zdominował swoją kategorię M6 Grzegorz Napierała, który zwyciężył na KAŻDEJ tegorocznej edycji tego cyklu!! Najdłuższy dystans to 3.lokata Kasi w Elicie kobiet, 8. Miejsce Mateusza Nowickiego i 10.Adriana Brychcy – obaj w M2, 6.lokata Tomka Adryana w M4 oraz 9.miejsce Michała Górniaka w Elicie panów. Łącznie sklasyfikowano niemal czterdziestu naszych zawodników we wszystkich kategoriach i dystansach!

PBC wybrali miłośnicy szosy, chcący pościgać się w największym w Polsce rajdzie rowerowym – oczywiście w wydaniu maratońskim – 120km wokół Poznania. Z trasą i przeciwnikami zmierzyli się Ryszard Żurowski, Łukasz Wróblewski oraz Zygmunt Kurpisz. Ryszard kolejny raz pokazał, że szosa w tym sezonie wyjątkowo mu służy i zajął 85.lokatę Open, uzyskując tym samym kwalifikację do amatorskich mistrzostwa świata w Australii. 188. był natomiast Zygmunt, a Łukasz 270. Cieszy nas to, że chłopcy cało dotarli do mety u będą z nami walczyć w niedzielę na Mistrzostwach Polski w maratonie w Obiszowie.

Należy też wspomnieć o starcie naszego utalentowanego Juniora, Filipa Jeleniewskiego, na Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze. Filip zaprezentował się bardzo obiecująco i po ambitnej jeździe był 29. Wśród Juniorów, co jak na debiutanta jest świetnym wynikiem. Wierzymy, że za tydzień Filip powalczy w Obiszowie o medal Mistrzostw Polski w maratonie wśród Juniorów !

Wyniki naszych:

GP Kaczmarek Electric MTB
Dystans Mini
Robert Korna – 33.Open, 8.M4
Emilia Wojtkowiak – 148.Open, 4.K3+
Dystans Mega
Krzysztof Klauza – 35.Open, 7.M4
Łukasz Rozumek – 47.Open, 18.M3
Grzegorz Napierała – 63.Open, 1.M6
Ewa Szymankiewicz – 140.Open, 2.K3
Janusz Majchrzak – 160.Open, 7.M5
Maciej Wojtkowiak – 186.Open, 81.M3
Andrzej Hamelka – 264.Open, 16.M5
Dystans Giga
Michał Górniak – 12.Open, 1.M2
Paweł Górniak – 14.Open, 2.M2
Mateusz Rybczyński – 22.Open, 17.Elita
Mariusz Czarnota – 29.Open, 4.M3
Adrian Brychcy – 41.Open, 7.M2
Artur Sobkowiak – 42.Open, 24.Elita
Wojciech Radomski – 51.Open, 7.M3
Katarzyna Hendrzyk-Majewska – 56.Open, 5.Elita
Drużynowo – 4.miejsce

Poznań Bike Challenge
Dystans 120km
Ryszard Żurowski – 87.Open, 23.SM35
Zygmunt Kurpisz – 188.Open, 17.SM45
Łukasz Wróblewski – 270.Open, 22.SM45

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski

Filip Jeleniewski – 29.kat.Junior

Fot. Ania Olszańska, FotoMTB, Andrzej Przybylski

 

 
Copyright © 2010-2013  |   Rybczyński CityZen MTB Team   |   Realizacja: LUdo
Designed by ludo